مشخصات سند ملکی در ترکیه

سند ملکی در ترکیه : سند ملکی به چند نوع است. رنگ سندها چه تفاوتی با هم دارند. آیا می تواند یک سند بنام چند نفر باشد. کلاهبرداران ملکی ترکیه چه کسانی هستند و چه ترفندهایی به کار می برند.

آیا شما یکی از سوالات بالا و یا سوالاتی در رابطه با سند ملکی در ترکیه دارید. این مقاله مخصوص شما آماده شده است. با ما همراه باشید.

انواع سند ملکی در ترکیه

در کشور ترکیه با توجه به قانون متقابلیت ، خریداران خارجی می توانند سند ملکی را بنام خود داشته باشند.

در حالت کلی سند ملکی در ترکیه در دو رنگ آبی و قرمز می باشد.

به طور کلی سند ملکی در ترکیه (تاپو) در دو رنگ قرمز و آبی موجود است.

 1. سند ملکی ترکیه ( تاپو ) آبی رنگ : سند های آبی برای اراضی بدون ساختمان و یا بدون مجوز ساخت صادر می شود و سند های قرمز برای اراضی دارای مجوز ساخت صادر می شود.
 2. سند ملکی ترکیه ( تاپو ) قرمز رنگ : سند های قرمز برای اراضی دارای مجوز ساخت صادر می شود.  سند های دارای مجوز ساخت  نکات بسیار مهمی دارد که در صورت عدم آشنایی و اطلاع شما را با مشکلات بزرگی پیشرو می کند. در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی در زمینه سند ملکی ترکیه دارید، فرم درخواست مشاوره حقوقی را تکمیل کنید.

مشخصات سند ملکی

بررسی اسناد ملکی

اولین موضوع که شما باید در مورد اسناد ملکی چه در ترکیه و چه در کل دنیا بدانید این است که ضمن مشاهده اصل سند مشخصات فروشنده با مالک سند مطابقت داشته باشد. یا فروشنده از مالک وکالت فروش رسمی داشته باشد.
کلاهبرداران ملکی در همه دنیا مخصوصا کشور ترکیه در کمین هستند. پس به دقت و به همراه یک وکیل مطمین با دقت ، مدارک سند ملکی را بررسی کنید. چه بسا کلاهبرداری های بزرگی به دلیل دقت نکردن به این موضوع اتفاق می افتد.

مشخصات آدرسی و ابعادی ملک مورد نظر با چیزی که مشاهده کرده اید مطابقت داشته باشد. برای بررسی مطابقت سند با آدرس محل مورد نظر می توانید از طریق وب سایت اسناد رسمی ترکیه https://parselsorgu.tkgm.gov.tr با وارد کردن اطلاعات آدرسی روی سند نقشه محل مورد نظر را مشاهده کنید.

انواع سند ملکی قرمز رنگ

سند قرمز رنگ ملکی در ترکیه به سه نوع تقسیم می شوند :

 1. KAT Mülkiyeti :کامل ترین نوع سند ملکی در ترکیه است. اسنادی که ضمن داشتن مجوز ساخت کلیه امور ساخت ،پایان کار و پرداخت عوارض شهرداری انجام داده اند.
 2. KAT İrtifaki :این نوع سند ملکی در ترکیه نشانگر داشتن مجوز ساخت می باشد. اما مراحل ساخت اتمام نیافته است. یا دریافت تایید شهرداری و تسویه هزینه های مربوطه انجام نگرفته است. شما باید دلیل عدم تغییر سند به KAT Mülkiyeti را حتما بدانید.
 3. Devremülk :این نوع سند ملکی در ترکیه بیانگر مالکیت شما برای ملک مورد نظر برای بازه تاریخی خاصی از سال خواهد بود. برای مثال چیزی که بیشتر مشاهده میکنیم سند های مربوط به هتل ها هستند که شما با خرید درصد مشخصی از سند یک هتل Devremülk در بازه زمانی مورد نظر می توانید از خدمات آن بصورت رایگان استفاده کنید.

اطلاعات موجود در سند ملکی

 1. آدرس ملک
 2. تصویر  مالک
 3. شماره طرح، پاکت
 4. اندازه زمین
 5. قیمت ملک
 6. نوع خرید
 7. نام  و مشخصات مالک یا مالکین
 8. تاریخ صدور سند و شماره آن
 9. محل امضا و مهر رسمی
امتیاز ما
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *