کسب درآمد دلاری

فریلنسر و کسب درآمد دلاری

نکات برگزیده مطلب
 • فریلنسر ، آزاد ترین کارمند دنیا
 • فریلنسرینگ ، کم حاشیه و پرسود
 • فریلنسر خارجی ، کسب درآمد دلاری

فریلنسر : فریلنسر کیست ؟ فریلنسرینگ چیست ؟ فریلنسر ایرانی باشیم یا فریلنسر خارجی ؟ فریلنسر در چه حوزه هایی می تواند فعالیت کند؟ و چگونه یک فریلنسر با درآمد دلاری شوم؟ و  ….

اگر شما هم سوالات زیادی در مورد فریلنسری و روش های کسب درآمد فریلنسرها و مهمتر از همه روش کسب درآمد دلاری از فریلنسری دارید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

فریلنسر

فریلنسری، دورکاری یا کارمزدی یعنی فرد بدون حضور فیزیکی در شرکت یا سازمانی در ازای انجام پروژه یا کاری مشخص، حقوق توافق شده ای را دریافت کند. عدم حضور فیزیکی برای کارفرما و نیروی کار فرصتهای بی‌نظیری به همراه مزایای گوناگونی  ایجاد می کند.

فریلنسرها و آمار و ارقام حضور آنها در بازارهای کار آمریکا امروزه توجه اکثر افراد را به خود جلب کرده است. نگاهی به این آمار و ارقام می تواند ما را برای ورود به بازار فریلنسر بودن کم حاشیه و پرسود هدایت کند .

 • ۳۵ درصد از نیروی کار آمریکا به‌صورت فریلنسری مشغول به کار و درآمدزایی است.
 • 61 درصد از فریلنسرها در آمریکا از سر علاقه و به دلخواه این نوع کار رو انتخاب کردند.
 • 46 درصد از نیروی کار آمریکا که به دلایل ناتوانی جسمانی، سلامتی یا محدودیت‌های خانوادگی امکان کار حضوری رو نداشته‌اند، به کمک فریلنسری توانسته‌اند کار کنند.
 • یک چهارم فریلنسرها می‌گویند ظرف مدت ۲۴ ساعت می‌توانند کار پیدا کنند و پروژه بگیرند.
 • در پروژه‌ها و موقعیت‌های شغلی فریلنسری، زن و مرد معمولاُ به یک اندازه درآمد و حقوق دریافت می‌کنند.
 • بیش از نیمی از فریلنسرها قصد بازگشت به شرایط حضوری کار در شرکت رو ندارند و فریلنسری رو ترجیح می‌دهند.
 • در اروپا نیز، تعداد فریلنسرها در پنج سال گذشته ۴۵ درصد افزایش پیدا کرده

 

فریلنسر کیست؟

فریلنسر کیست

فریلنسر (Freelancer) به شخصی گفته می‌شود که بصورت شخصی کار می کند و لزوماً تعهد بلندمدتی به شرکت یا مجموعه‌ای خاص ندارد. فریلنسرها در زمان ورود به بازار فریلنسرینگ باید از اشتباهات فریلنسرینگ بشدت پرهیز کنند چون بزرگترین قدرت آنها اعتبار آنهاست .

فریلنسرها توسط شرکت‌ها و موسسات و یا از طریق انجمن‌ها و وب‌سایت‌های معتبر به فعالیت مشغول می شوند. بنابراین مدل همکاری فریلنسرها بسته به شرایط بسیار متفاوت است.

فریلنسرینگ و کسب درآمد دلاری

فریلنسر بودن  یا فریلنسرینگ به شما این امکان رو میدهد که نه تنها با شرکت های محتلف ایرانی ” فریلنسر ایران ” بلکه با کشورهای دنیا ارتباط برقرار کنید و فریلنسر خارجی شوید . در این مقاله قصد داریم از مسیر کسب درآمد دلاری ازطریق فریلنسری را بصورت کامل توضیح دهیم.

زمینه های فعالیت فریلنسرها

مهارت های فریلنسر

فریلنسری و شغل فریلنسری در صورتی مناسب شماست که مهارتی برای عرضه به بازار داشته باشید. مهارت‌هایی مثل:

 • برنامه نویسی
 • ساخت بازی
 • ساخت فیلم و ویدیو
 • نویسندگی و تولید محتوا
 • آموزش آنلاین
 • ترجمه
 • طراحی گرافیک
 • تبلیغات
 • فروش
 • مکاتبات
 • و …. که بر اساس سایت های فریلنسری میتواند متفاوت باشد

فریلنسر علاوه بر مهارت های تخصصی فردی ، بایستی مدیریت زمان و توانمندیهای برقراری ارتباط و شبکه سازی در بازارهای بین الملل را داشته باشد و هر روز برای توانمندی خود زمان بیشتر را صرف کند.

فریلنسر بایستی مدیریت زمان را بخوبی مد نظر قرار دهد و این را بداند که فریلنسر نامنظم و بدقول با هیچ کارفرمایی نمی تواند همکاری درست و مناسبی داشته باشد.

 

فریلنسر خارجی شویم

فریلنسر ایرانی یا خارجی بودن و شغل فریلنسری بدون تحقیق و بررسی بستر فریلنسرینگ ، موفقیت درستی را برای ما ایجاد نمی کند. بنابرانی در ابتدای کار برای یافتن بهترین سایت های فریلنسری ایرانی و خارجی نیاز به تحقیق و بررسی و برطرف نمودن نیازهای ابتدایی کار داریم.

فریلنسر خارجی با توجه به تحریم های کشور ایران ، نیازمند تدابیر بیشتر است زیرا نقد کردن درآمد دلاری، تایید حساب کاربری و عقد قرارداد با کارفرمای خارجی لازمه ورود به بازارهای خارجی است.

فریلنسرهای ایرانی بسیار زیادی هستند که در سایت های فریلنسری بین المللی در حال فعالیت هستند و درآمد دلاری کسب می کنند. پس راه های زیادی برای آماده سازی ملزومات ورود به بازارهای بین المللی وجود دارد . پس جای نگرانی نیست و شما هم می توانید با وجود تجریم ها وارد دنیای بین المللی شوید.

 

فریلنسر شدن و دریافت پروژه

فریلنسرینگ و  دریافت پروژه و یافتن موقعیت‌های شغلی فریلنسری در دنیا، به دو صورت قابل انجام است:

 1. در سایت‌های فریلنسری عضو شو و پروژه بگیرید
 2. آگهی‌های کار را در سایت های بین المللی بررسی کنید و رزومه و درخواست همکاری خود رو برای موقعیت‌های شغلی مناسب ارسال کنید.

 

دریافت حقه الزحمه فریلنسری و درآمد دلاری 

نقد کردن درآمد دلاری همیشه مانع بزرگی بوده که خیلی از فریلنسرهای ایرانی رو از فعالیت در بازار بین‌المللی منصرف کرده. اما آیا واقعاً این مسیر یه مسیر بن بسته؟؟

حقیقت اینه که در دنیای پر از ارتباط امروزی ساختن حساب پی‌پال برای همکاری با سایت‌های فریلنسری امکان‌پذیره. سایت‌های ایرانی زیادی هستند که خدمات ارزی و ساخت حساب رو برای ایرانی‌ها انجام می‌دهند.

علاوه بر این، شما با کمک گرفتن از دوست یا آشنای ساکن کشورهای دور و نزدیک، می‌تونی به‌راحتی درآمدت رو دریافت کنی و از طریق شرکت‌های تبدیل ارز، نقل و انتقال‌های مالی رو پیش ببری. فراموش نکنید که در این مسیر تنها نیستید و می‌تونی از راهنمایی تیم  بلودنیز هم بهره ببری.

بلودنیز چگونه در این مسیر میتونه همراهی و کمک کند؟

با توجه به حضور دفتر اصلی شرکت بلودنیر در قلب تجاری ترکیه، Bluedeniz با هدف آموزش و توانمندسازی افراد علاقه‌مند به فعالیت در بازار بین‌المللی، در تمام مسیر فریلنسری کنار شماست. ما پاسخگوی همه‌ی پرسش‌های ریز و درشت شما هستیم و در کلیه مسیر راه اندازی حساب ارزی و دلاری خود از صفر تا صد در کنار شما خواهیم بود.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا