هدفگذاری صادراتی

هدفگذاری صادراتی : برای ورود به عرصه صادرات ، هدفگذاری صادراتی، جز مهمترین گام ۱ صادراتی می باشد. این که آیا کالای ما قابلیت صادرات را دارد؟ آیا ۵ ویژگی اصلی را برای شروع هدفگذاری صادراتی در بر دارد یا خیر.

هدفگذاری صادراتی

همانطور که در پیش نیازهای صادراتی توضبح داده شد در اولین قدم از گام ۱ آموزش صادرات می خواهیم بدانیم چه کالایی قابلیت صادرات دارد و می خواهیم چه اتفاقی را رقم بزنیم. آیا چشم انداز خود را مشخص کرده ام . چشم انداز خود را بر مبنای این شرایط کالا در نظر می گیریم.

  1. مشخص
  2. قابل اندازه گیری
  3. قابلیت دستیابی
  4. واقع گرایانه
  5. بر مبنای یک زمان مشخص

smart-abjectıve هدفگذاری صادارتی

صادرکننده به دنبال رویا است اما یک رویای صادقه. به دنبال این نیست که یک فکر را درون خود پرورش دهد و به آن افکار نتواند برسد.

در گذشته، در بهترین حالت ممکن، ما از هدف خودت کوچکتر بودیم اما در دنیای امروز ، ما می توانیم خیلی سریع تر و بزرگتر از هدفمان برسیم. در دنیای صادرات امروز ما می توانیم هدفی فراتر از چشم انداز اولیه خودمان برداریم اما بهتر است برای شروع کار صادراتی، چشم انداز اولیه را در نظر بگیریم و هدفگذاری صادراتی را درست بچینیم. هدف ما در دنیای صادرات می تواند تغییر کند یعنی در معادله ای که همه ارکان آن متغیر هستند و ما بر بنگاه هوشمند صادراتی کار می کنیم حتی هدفمان را می توانیم تغییر دهیم .

اگر بخواهیم در این مورد مثالی بزنیم می توان گفت، فرض کنید بنگاه صادراتی ما برنامه ریزی کرده است وارد بازار امارات شود . بعد از شروع فعالیت ، متوجه می شویم که بازار قطر نیز می توانیم وارد فعالیت شویم. با وجود اینکه هیچ برنامه ریزی برای بازار قطر نداریم ، اما به دلیل ارتباطی که بین این دو بازار وجود دارد مبراحتی میتوانیم مسیر فعالیت در بازار قطر را نیز فراهم کنیم.

امتیاز ما
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *