سئو

استراتژی سئو به همراه نمونه پلن پیشنهادی سئو

گوگل چطور و چگونه کار می کند؟

استراژی سئو :  آیا تا بحال دنبال این سوال بودید که Google چطور کار میکنه؟ یا در واقع اصلا گوگل چه کاری انجام میده؟ شاید اگر قدیمی این بازارید با گوگل بخوبی آشنا داشته باشید اما اگر تازه تازه کار هستی پیشنهاد می دم این مقاله را تا آخر بخونی تا علاوه بر شناخت گوگل، یک استراتژی درست برای سئو سایت خودت طراحی کنی. البته در پایان همین مقاله هم یک استراتژی و نمونه پلن پیشنهادی به یکی از مشتریان را قرار دادیم تا شاید بتونه بهت کمک کنه.

استراتژی سئو چیست؟

با توجه به رقابت های امروزه دنیای وب، رمز پیروزی و موفقیت درحوزه ها‌ی مختلف کسب‌ و‌ کار ، دیده‌شدن و شناخته‌ شدن توسط کاربران است. با توجه به این موضوع باید بستری که می خواهیم در آن دیده شویم را بصورت کامل بشناسیم و سپس بر اساس شناخت کامل بستر، استراتژی و پلن حرکت خود را در آن سرزمین برنامه ریزی و سپس اجرایی کنیم. 

در ابتدای این مسیر به شناخت یکی از بهترین بسترهای موجود برای دیده شدن کسب و کار پرداخته و سپس 11 استراتژی مهم و کلیدی سئو را شرح خواهیم داد.

آشنایی با بستر جستجو گوگل 

گوگل چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل ، بینگ ، یاهو و … پیوندها را دنبال می کنند. آنها پیوندها را از یک صفحه وب به وب سایت دیگر دنبال می کنند. Google از یک خزنده ، فهرست و الگوریتم تشکیل شده است. خزنده Google پیوندهای موجود در وب سایت ها را بصورت 24 ساعته دنبال می کند و نسخه html همه صفحات را در یک پایگاه داده عظیم قرار می دهد. با هر بار ایجاد تغییرات در صفحات و ورود گوگل به آن صفحه تغییر کرده، بانک اطلاعاتی گوگل نیز بروز می شود. بسته به تعداد بروزرسانی ها و بازدیدها از سایت شما، خزنده های گوگل بیشتر یا کمتر به سایت شما وارد می شوند. 

برای اینکه گوگل از وجود سایت شما مطلع شود یا باید لینک سایت خود را به سایت های دیگر معرفی تا گوگل برای اولین بار به سایت شما مراجعه کند و یا اینکه با کمک وب مستر سایت یا صفحه خود را به گوگل بشناسانید. که انشااله بزودی مقاله و آموزشی در این رابطه قرار خواهیم داد.

پس از ایندکس شدن وب سایت شما ، گوگل می تواند آن مقاله یا صفحه شما را در نتایج جستجو نشان دهد. گوگل سعی می کند بر اساس نیاز کاربر جستجوی درستی را با اطلاعات موجود در دیتابیس خود تطبیق داده و سپس لیست جستجو را به کاربر نشان دهد. برای این کار الگوریتم گوگل بسیار خاص است که تا بحال نیز این الگوریتم رونمایی نشده است و هیچ کس دقیقاً نمی داند چه عواملی برای ترتیب نتایج جستجو تصمیم می گیرند.

الگوریتم گوگل ثابت نیست و مرتباً در حال تغییر است.  اگرچه الگوریتم  این الگوریتم محرمانه است اما Google مواردی مهم  را معمولا اعلام می کند. ما نمی دانیم که درصد اهمیت هر عامل چقدر مهم است و حتی نمیدانیم ایا گوگل همه این موارد را برای همه سایت ها در نظر می گیرد یا خیر. اما سعی میکنیم با سعی و خطا میزان این اهمیت را بررسی کنیم. یکی از افزونه های بسیار کاربردی و کاربر پسند که در این امر کمک شایانی را به متخصصین می کند پلاگین یواست است که اکثر فاکتورهایی که می تواند برای گوگل اهمیت داشته باشد در خود گنجانده شده است. 

صفحه نتایج گوگل

صفحه نتایج  گوگل – که به آن SERP نیز گفته می شود – به گفته خوده گوگل، حدود 7 یا 10 پیوند به سایتهایی را نشان می دهد که بیشترین جستجوی را دارند . ما از این نتایج به عنوان نتایج جستجوی ارگانیک یاد می کنیم. اگر به صفحه دوم صفحه نتیجه کلیک کنید ، نتایج بیشتری نشان داده می شود. هرچه نتایج پایین تر باشد ، احتمال اینکه کسی قصد پیدا کردن سایت شما را داشته باشد کمتر است.
بیشتر اوقات، بالای 10 لینگ موجود در صفحه اول ، پیوندهای پولی هستند و نمونه ای از تبلیغات می باشند. به تبلیغات بالای صفحات جستجو Google Ads یا همان تبلیغات گوگل گفته میشود به گونه ای است که زمانی که افراد اصطلاح خاصی را جستجو می کنند Google با توجه به پول دریافت شده، این پیوندها را در بالای جستجو قرار دهد. قیمت این تبلیغات بسته به قدرت رقابت عبارت جستجو بسیار متفاوت است.

بیشتر بخوانید: عناصر صفحه نتایج موتور جستجوی Google »

ارزش پیوندها برای موتورهای جستجو

بسیار مهم است که درک اساسی از چگونگی استفاده گوگل و سایر موتورهای جستجو از پیوندها داشته باشید. از تعداد پیوندهای اشاره شده به یک صفحه برای تعیین اهمیت آن صفحه استفاده می شود. بنابراین ، هرچه پیوندهای یک سایت خاص بیشتر باشد ، موتور جستجو اهمیت بیشتر به آن می دهد. هر دو پیوند داخلی (از همان وب سایت) و همچنین پیوندهای خارجی (از وب سایت های دیگر) می توانند در رتبه بندی یک صفحه وب در Google کمک کنند. هر چند برخی از پیوندها از اهمیت بیشتری برخوردارند. پیوندهای وب سایت هایی که پیوندهای ورودی زیادی دارند ، به طور کلی از پیوندهای وب سایت های کوچک که فقط چند پیوند ورودی دارند ، از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

اهمیت پیوندها در واقع چیزی بود که منجر به ایجاد پیوند فعال شود. تا زمانی که شما در حال جمع آوری پیوندهایی مفید و منطقی هستید ، ایجاد لینک می تواند یک استراتژی خوب در زمینه سئو باشد. اما اگر در حال جمع آوری پیوندهای کلاه سیاه (یا خرید بدتر) هستید ، Google ممکن است شما را به خاطر آن مجازات کند. 

سئو و گوگل

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) عملی بهینه سازی سایت ها برای قراردادن آنها در موقعیت بالایی در نتایج جستجوی ارگانیک است. به منظور انجام این کار ، SEO سعی می کند یک وب سایت را طبق الگوریتم گوگل شکل دهد. اگرچه الگوریتم گوگل مخفی مانده است ، اما بیش از یک دهه تجربه در سئو ایده خوبی در مورد عوامل مهم ایجاد کرده است.

در افزونه یواست تمام ارتباطات Google را درمورد (تغییر در) الگوریتم رصد می کنند و آنچه واقعاً در موتورهای جستجو کار می کند را مورد آزمایش قرار می دهند. اگر بدنبال بهبود رتبه سایت خود هستید، تکنیک های بهینه سازی را نادید نگیرید  . استراتژی سئو شما هرگز نباید مانند یک ترفند باشد. Google می خواهد نتیجه ای را که متناسب با درخواست جستجوی کاربر است به کاربر نشان دهد. اگر می خواهید در نتایج مربوط به آن عبارت جستجو خاص بالا باشید ، مطمئن شوید که وب سایت شما متناسب با آن عبارت جستجو باشد.

استراتژی های کلیدی سئو سایت

نمونه پلن و پروپزال پیشنهادی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا